🎁 GIVEAWAY 🎁

Следниот Giveaway е на 1ви март!! Ако сакате да ја видите вашата омилена книга на некој од следните giveaways, пишете го името на книгата и авторот во коментар, или пишете ни во ДМ на нашиот Инстаграм профил тука! Сликата е земена од http://wondrouspics.com/cool-question-marks/book-question/

Старомодниот водич за љубов и романса – Кристи Гринвуд

Џесика Бим е девојка која знае да се забавува. Само што во последно време заборава да се појави на работа навреме. Или во чисти алишта. Кога на нејзината најдобра пријателка и шефица конечно ѝ доаѓа преку глава, Џесика одеднаш останува без работа и без дом, па нема друг избор, освен да ја побара својата баба,…

Рецензија: Ние бевме лажговци – Е. Локхарт

екрасно, богато и специфично семејство. Приватен остров… Брилијантно, повредено девојче; страсно, посиромашно момче. Група од четири пријатели – Лажговците – чие пријателство станува деструктивно. Револуција. Несреќа. Тајна. Лаги врз лаги врз лаги. Вистинска љубов. Вистината. „Ние сме Лажговците. Ние сме прекрасни, привилегирани и водиме безгрижен, луксузен живот. Ние сме напукнати, оштетени и скршени. А ова…

Рецензија: Океан на крајот од патот – Нил Гејман

Во руралните предели на Англија еден човек по многу години се враќа во својот дом од детството. Освен старите куќи и познатите патишта, тој повторно ќе ги открие своите детски спомени и ќе се сети на неверојатната пријателка Лети Хемпсток, која живее со нејзината мајка и баба. Меѓутоа, потсетувајќи се на минатото, тој набрзо сфаќа…

Рецензија: Ова мое срце – Сузан Е. Филипс

Моли Сомервил има репутација на бељаџика. Има нешто што внатрешно ја јаде и одвреме-навреме ѝ создава нагони за правење проблеми и бељи, а предзнак за тоа обично е менувањето на фризурата. Но добро, никој не е совршен. Инаку, може да се каже дека има скоро идеален живот. Ја обожава својата работа, својот тешко заработен стан,…

Рецензија: Затоа што те љубам – Гијом Мисо

Трогателна човечка приказна во која се обединети трите најважни елементи во животот на секој човек: Љубовта на родителите кон децата, што би направиле за некого што го сакаме и неизбежното прашањето за смртта? Волшебна љубовна приказна која ве вовлекува во мистеријата и ве држи во неизвесност се до самиот крај, кој нема така лесно да…

Рецензија: Темјанушки во март – Сара Џио

Во дваесеттите години, Емили Вилсон е на врвот на светот: таа е авторка на Њујорк Тајмс бестселер, има сопруг што изгледа како изваден од некоја насловна страница и сигурна е дека ја очекува само среќа до крајот на животот. Десет години подоцна, кругот се врти и нејзината среќа пука како меурче од сапуница. Таа нема…

Рецензија: Само пријатели – Колин Хувер

Дали е подобро никогаш да не се вљубиш или да се вљубиш во некој кој не можеш да го имаш? Ова е приказна за една девојка која го губи својот татко толку ненадејно што ѝ се разнишува целиот свет. Приказна за една мајка која се обидува да ги заштити своите деца по секоја цена, макар…

Рецензија: Го имам твојот број – Софи Кинсела

Го изгубив Единственото нешто на светот што не смеев да го изгубам. Мојот веренички прстен, кој е семејно наследство три генерации. И сега, баш дента кога треба да дојдат неговите родители, јас го изгубив. Баш тој ден! Остани присебна, Попи! Попи Вајат никогаш немала поубав период во животот. Таа наскоро треба да се омажи за…

Рецензија: Една од момците – Лорен Лејн

Опасниот спортски уредник Кол Шарп работи за списанието Оксфорд со години, па кога дознава дека се отвора одлична, редовна работна позиција, претпоставува дека ќе биде прв и единствен избор. Тогаш неговиот шеф му фрла една бомба: Кол има конкуренција. И тоа женска конкурентка, во форма на една симпатична машкуданка која се дружи со момците. Кол…

Рецензија: А што по бакнежот – Лорен Лејн

Џули Грин обожава кратки и слатки љубовни авантури. Секси први состаноци, неодоливи први бакнежи, пеперутки во стомак. Но тренерки, пица и гледање филмови со дечко во петокот навечер? Грозно. Но кога ја добива најтешката приказна во нејзината кариера – од прва рака да открие и да напише како авантурите преоѓаат во сериозни врски – ѝ…